 |
Slektsforum DIS-Norge
|
| Vis forrige emne :: Vis neste emne |
| Av |
Innlegg |
Skjult navn
Ble registrert: 17 Des 2004 12:31:35 Innlegg: 19 Bosted: SKI
|
Skrevet: 23 Sep 2007 16:04:21 Tittel: Lærer Christoffer Johanessen Pasop og broren Hans Johanessen |
|
|
Christoffer var født i 1838 på Langeli i Kråkstad. Han ble gift med Hanna Petrine som var født 1863, trolig i Oslo. De var bosatt en tid i Oslo, men i FT 1900 var de bosatt i Kråkstad.
De hadde både fosterbarn, Christoffers brors barn, og trolig også egne barn. Barnas navn var Dagmar ,Hannah , Margit ,Martha , Signe Helene (brordatter ?) og Synnøve (pleiedatter?)
Kan noen hjelpe meg med opplysninger om familien og etterkommere ?
Gjerne også opplysninger om Christoffers bror Hans Johanessen som var gift med Petra. Mer kjenner jeg ikke til om dem.
Christoffer og Hans var brødre til min tippoldefar. |
|
| Til Toppen |
|
 |
Skjult navn
Ble registrert: 15 Nov 2004 12:36:40 Innlegg: 5304 Bosted: MOELV
|
|
| Til Toppen |
|
 |
Skjult navn
Ble registrert: 17 Des 2004 12:31:35 Innlegg: 19 Bosted: SKI
|
Skrevet: 23 Sep 2007 20:09:56 Tittel: Re: Lærer Christoffer Johanessen Pasop og broren Hans Johane |
|
|
Hei Lillian. Takk for svaret. Jeg har imidlertid ikke fødselsårene til barna. Alt jeg kjenner til er hva eldre slektninger har fortalt, samt at jeg har brudebildet av Christoffer og Hanna. Det var stor alderesforskjell, så jeg lurer kanskje litt på om de har egne barn eller om det bare er brorens barn og andre barn. Slekten bakover kjenner jeg relativt bra via kirkebøkene. Det var to ugifte søstre i søskenflokken til Christoffer og Hans, samt en bror som døde tidlig, pluss han som er "min".
Hilsen
Bjørg |
|
| Til Toppen |
|
 |
|
Du kan ikke starte nye emner i dette forumet Du kan ikke svare på emner i dette forumet Du kan ikke endre dine egne innlegg i dette forumet Du kan ikke slette dine egne innlegg i dette forumet Du kan ikke laste opp filer til dette forumet Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet
|
Powered by phpBB 2.0.14 © 2001, 2002 phpBB Group
|