 |
Slektsforum DIS-Norge
|
| Vis forrige emne :: Vis neste emne |
| Av |
Innlegg |
Skjult navn
Ble registrert: 24 Feb 2008 11:02:22 Innlegg: 86 Bosted: VANNAREID
|
Skrevet: 07 Apr 2009 20:14:23 Tittel: Hva er Lost slektsforskning? |
|
|
LOST (betyr å bli borte) i slektsforskning er en helg med konkurranser hvor konkurransene kanskje er mer ett lite spark bak for seg selv enn for å vinne premie, men som allikevel avsluttes med en fin premie.
Konkurransene vil skje her inne på forumet i forskjellige undertråder. Eksempel på en oppgave kan for eksempel være:
Ta for deg en person i basen din. Registrer to kilder på denne personen og post resultatene dine i denne tråden. Du trenger ikke oppgi navn på person du velger eller hvis du for eksempel har bestemoren din som kilde, da kan du bare skrive at du har valgt å legge kilder på en h*n og har valgt en av besteforeldrene din som kilde. Besteforelderen du valgte ga deg hjelp til å registrere levebrød og skolegang.
Jeg tror dette kommer til å bli gøy og håper så mange som mulig deltar. Hvis du har noen spørsmål, så kan du enten skrive svar i denne tråden eller sende en mail til sarithakantonsen@gmail.com |
|
| Til Toppen |
|
 |
|
Du kan ikke starte nye emner i dette forumet Du kan ikke svare på emner i dette forumet Du kan ikke endre dine egne innlegg i dette forumet Du kan ikke slette dine egne innlegg i dette forumet Du kan ikke laste opp filer til dette forumet Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet
|
Powered by phpBB 2.0.14 © 2001, 2002 phpBB Group
|