 |
Slektsforum Slekt og Data
|
Vis forrige emne :: Vis neste emne |
Av |
Innlegg |
Skjult navn
Ble registrert: 17 Okt 2007 07:33:23 Innlegg: 11161 Bosted: STØ
|
Skrevet: 11 Jul 2012 20:14:02 Tittel: MobileFamilyTree Pro |
|
|
Så nettopp at det er kommet et slektsprogram MobileFamilyTree Pro for iPhone og iPad.
Jeg har ikke prøvd det så jeg har ingen anelse om hvordan det er, men det opplyses at dette tilsvarer MacFamilyTree Pro og kan synkroniseres med dette. Den skal kunne utveksle GEDCOM-filer med PC og Mac.
Denne app. koster kr 105,-
Mvh Paul
PS
Dette er bare ment som informasjon til de som måtte være interessert i noe slikt. 
Sist endret av gj05668 den 12 Jul 2012 08:41:41, endret 1 gang |
|
Til Toppen |
|
 |
Skjult navn
Ble registrert: 04 Mar 2007 10:08:37 Innlegg: 178 Bosted: OSLO
|
Skrevet: 12 Jul 2012 06:15:31 Tittel: Re: MobileFamilyTree Pro |
|
|
Hei! Dette er en app som kan fungere som et frittstående, selvstendig slektsforskerprogram. Dersom du allerede bruker MacFamiliy Tree på Mac, kan du enkelt synke dataene dine mellom programmene.
Det som er spesielt med denne appen er at den har alle funksjoner som gjør at du også kan bruke den som en egen selvstendig app uten at du har MacFamily Tree til å synke med.
Som en selvstendig app, betyr det også at du kan importere gedcom data fra andre apper.
Selv bruker jeg slekts-iPad appene stort sett bare til å slå opp i, da det er vanskelig å få til en effektiv registrering. Men det kan like godt skyldes mine inngrodde vaner.
Jeg har ikke prøvd å importere gedcom fra andre programmer, så det kan jeg ikke uttale meg om. Men du kan lage menge fine grafer og rapporter som kan skrives ut om du har en skriver som kan kommunisere med iPaden. |
|
Til Toppen |
|
 |
|
Du kan ikke starte nye emner i dette forumet Du kan ikke svare på emner i dette forumet Du kan ikke endre dine egne innlegg i dette forumet Du kan ikke slette dine egne innlegg i dette forumet Du kan ikke laste opp filer til dette forumet Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet
|
Powered by phpBB 2.0.14 © 2001, 2002 phpBB Group
|