Slektsforum Slektsforum
DIS-Norge
 
 HjelpHjelp    SøkSøk     Logg InnLogg Inn  Bli medlemBli DIS medlem  engelsk
Hvordan logge på? Les her om registrering og pålogging.
Start nytt emne    
Vis forrige emne :: Vis neste emne  
Av Innlegg
Skjult navn



Ble registrert: 08 Apr 2012 06:12:15
Innlegg: 159
Bosted: RYKKINN

InnleggSkrevet: 02 Mai 2012 17:00:11    Tittel: Foreldrene til Marie Olsdatter Graven, født og død? Svar med Sitat

Hei,

Jeg holder på å lete etter når foreldrene til Marie Olsdatter Graven ble født og døde, håper noen kan hjelpe meg å finne det ut? Smile

Datteren deres:
Marie Olsdatter Graven
Født: 1806 i Stangvik.
Kildeinformasjon: Møre og Romsdal fylke, Stangvik, Ministerialbok nr. 592A01 (1784-1819), Kronologisk liste 1805, side 121.
Permanent sidelenke: http://www.arkivverket.no/URN:kb_read?idx_kildeid=16134&idx_id=16134&u id=ny&idx_side=-126

Hennes far:
Ole Olsen Graven
Født: ?
Død: ?

Hennes mor:
Marit Andersdatter Sollum
Født: ?
Død: ?

Se etterlysning: http://www.disnorge.no/slektsforum/viewtopic.php?t=105651

Hvis noen vet når de ble født og når de døde setter jeg stor pris på all tilbakemelding Smile

Mvh
Rune Bendix Kjølstad
Til Toppen
Vis Medlemmets Profil Send Privat Melding
Skjult navn



Ble registrert: 25 Jun 2007 08:15:40
Innlegg: 3249
Bosted: SPARBU

InnleggSkrevet: 02 Mai 2012 18:09:32    Tittel: Re: Foreldrene til Marie Olsdatter Graven, født og død? Svar med Sitat

Ole Olsen Graven i 1801- tellinga ,- 20 år
http://digitalarkivet.no/cgi-win/webcens.exe?slag=visbase&sidenr=17&fi lnamn=f18011564&gardpostnr=73&merk=73#ovre
Til Toppen
Vis Medlemmets Profil Send Privat Melding
Skjult navn



Ble registrert: 29 Nov 2005 10:38:41
Innlegg: 603
Bosted: KVANNE

InnleggSkrevet: 03 Mai 2012 21:52:59    Tittel: Re: Foreldrene til Marie Olsdatter Graven, født og død? Svar med Sitat

Hei,

Litt spesielt tilfelle dette. Den Ola Olson Graven vi taler om her, var født like før 1784, han er ikkje med i kyrkjeboka, men det er broren Jakob, som var døypt i Tingvollkyrkja 10. februar dette året, og som døydde året etter. I 1786 kom det forøvrig ein ny Jakob. Ola Olson hadde to born før han var gift. I 1800 hadde han sonen Ola Olson med Sollau Sjursdotter Engen frå Surnadal. Han var døypt 26. oktober dette året. Så i 1806 dotra Marie, f. 11. februar. Mor var som du skriv Maret Andersdotter Solem. Kvar ho var frå er uvisst. Solemnavnet hadde ho frå Oppistua på Solem, der ho var oppfostra. Dette går fram av folketellinga i 1801. Etter denne skulle ho vere født omlag 1883, men ho er ikkje å finne i konfirmasjonslistene i Stangvik/Halsa. Det kan kanskje vere ein ide å sjå på Tingvoll, for folket i Oppistua på Solem hadde familieforbindelser på Hanem og Gagnat i Tingvoll.

Ola Olson Graven den eldre gifta seg seinare med Sollaug Sjursdotter. Han drukna sammen med fire andre etter å ha falle ut av båten den 22. februar 1851. Kva tid Maret Andersdotter døydde har eg ikkje notert.

mvh Erling
Til Toppen
Vis Medlemmets Profil Send Privat Melding
Vis Innlegg fra:   
Start nytt emne Alle klokkeslett er EET (Europa)
Side 1 av 1
 
Gå til:  
Du kan ikke starte nye emner i dette forumet
Du kan ikke svare på emner i dette forumet
Du kan ikke endre dine egne innlegg i dette forumet
Du kan ikke slette dine egne innlegg i dette forumet
Du kan ikke laste opp filer til dette forumet
Du kan ikke laste ned filer fra dette forumet


Powered by phpBB 2.0.14 © 2001, 2002 phpBB Group