| Vis forrige emne :: Vis neste emne |
| Av |
Innlegg |
Skjult navn
Ble registrert: 14 Jul 2004 07:55:25 Innlegg: 640 Bosted: BODØ
|
Skrevet: 07 Des 2008 18:29:16 Tittel: Kilderegistrering av manntall ved folkeavstemmingen i 1926 |
|
|
Kilderegistrering av Nordlandsmateriale
DIS-Salten Slektshistorielag og Arkiv i Nordland har hatt møte om mulige samarbeidsprosjekter innen digitalisering av kilder fra Nordland. Arkivet har mye materiale og vi så på noen konkrete kilder som kan skrives av for digital formidling og gjenfinning. De eksemplene som her står er bare noe av de mange kildene som finnes i arkivet. Det ligger flere andre skoleprotokoller, manntall, vaksinasjonslister osv hos AiN.
Manntall for Nesna ved folkeavstemmingen i 1926 (da forbudet mot omsetning av brennevin og hetvin ble opphevet). Noe over 1.000 navn. Se pdf-fil nedenfor.
Medlemmer og andre som er interessert i å kilderegistrere manntallet kan kontakte meg pr e-post eller PM i Slektsforum.
Personer i Bodø som ønsker det kan få tilgang til kontorplass på Arkiv i Nordland [ved Høgskola på Mørkved] og registrere fra originalkildene der. Øvrige som ikke kan dette, vil få tilsendt papirkopier eller elektroniske filer de kan skrive av fra. |
|
| Til Toppen |
|
 |
Skjult navn
Ble registrert: 17 Des 2004 08:14:36 Innlegg: 1169 Bosted: OSLO
|
Skrevet: 07 Des 2008 22:59:01 Tittel: Re: Kilderegistrering av manntall ved folkeavstemmingen i 19 |
|
|
Jeg var med på møtet og syns dette er et flott tiltak.
Lykke til! Har du tid til overs, ta et tak for å få digitalisert flere viktige kilder |
|
| Til Toppen |
|
 |
Skjult navn
Ble registrert: 14 Jul 2004 07:55:25 Innlegg: 640 Bosted: BODØ
|
Skrevet: 13 Jan 2009 20:01:43 Tittel: Re: Kilderegistrering av manntall ved folkeavstemmingen i 19 |
|
|
Nå har en frivillig meldt seg til å registrere dette manntallet. Tusen takk for det.
Flere kilder vil bli kunngjort så snart de er framskaffet fra arkivet. |
|
| Til Toppen |
|
 |
Skjult navn
Ble registrert: 14 Jul 2004 07:55:25 Innlegg: 640 Bosted: BODØ
|
Skrevet: 06 Feb 2009 19:29:04 Tittel: Re: Kilderegistrering av manntall ved folkeavstemmingen i 19 |
|
|
Registreringen er i gang, og deretter skal det korrekturleses. Korrekturleser er også funnet.
Når materialet er klart blir det tilgjengelig på Digitalpensjonatet. |
|
| Til Toppen |
|
 |
|